Meclis koridorları yerine salonlar taştı… Türk siyasetinin düğün mevsimi… AKP, CHP ve İYİ Parti’de düğün telaşı


Yaz aylarının olmazsa olmazı düğünler haziran ayının ilk haftasında başladı. Türk siyaseti de bu maratondan nasibini aldı. Son iki günde AKP’de 2, İYİ Parti’de 1, CHP’de 1 düğün töreni gerçekleşti.

Yazın ilk haftasında düğün sezonunu CHP açtı. CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer 7 Haziran’da oğlu Baran’ı gelini Buse ile evlendirdi.

Düğünde çiftin nikahını Adana Büyükşehir Belediye başkanı Zeydan Karalar kıydı. CHP’nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yeni başkanı Özgür Özel de çiftin nikah şahitleri olarak yer aldılar.

Kemal Kılıçdaroğlu Instagram hesabından geceye ait kareler paylaştı.

KİLOLARCA ALTIN TAKILDI

AKP’de başbakan yardımcılığı, bakanlık ve milletvekilliği yapan şu an ise partide Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hayati Yazıcı, 8 Haziran’da yeğeni Mustafa Yazıcı’yı evlendirdi.

Çiftin nikah şahitliğini Hayati Yazıcı ve eski Meclis Başkanı Mustafa Şentop yaptı. Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Genel Müdürü Yusuf Karaloğlu’nun düğün töreninde halay çekmesi dikkat çekti.

Yazıcı Group, Türkiye genelindeki altın toptan satış piyasasının büyük bölümüne sahip bulunuyor. Düğünde geline kilolarca altın takıldı.

MERAL AKŞENER NİKAH ŞAHİDİ OLDU

İYİ Parti’nin eski yöneticilerinden Sedat Aksakallı da 9 Haziran’da kızını evlendirdi.

Çiftin düğününde İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş nikah şahitliği yaptı.

Düğüne Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AKP’nin eski bakanlarından Recep Akdağ ve Taner Yıldız da katıldı.

AKP TEK DÜĞÜNDE BULUŞTU

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşi Sümeyye Sayan ile Salih Akçay 9 Haziran’da nikah masasına oturdu.

Düğüne AKP MKYK üyesi Mahir Polat, İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Aile ve Sosyal Hizmetler eski Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve İstanbul Valisi Davut Gül katıldı.

İHALE SKANDALIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın kız kardeşi olan Sümeyye Sayan 2017 yılında aldığı ihalelerle gündeme gelmişti.

AKP dönemindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde AKP’li meclis üyesi olan Nazmiye Sümeyye Sayan’ın hem sahibi hem ortağı hem müdürü olduğu danışmanlık şirketinin Gaziosmanpaşa Belediyesi’nden 1 milyon TL’yi aşan 3 ihale aldığı ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir